Домой Новости России Etoile de Besseges-2019. Этап 4

Etoile de Besseges-2019. Этап 4

Etoile de Besseges-2019. Этап 4
 

Alès — Alès/Site de l’Ermitage,10,7 км, ITT

 

 

1

 

Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits

 

0:15:39

 

 

2

 

Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama — FDJ

 

0:00:00

 

 

3

 

Jimmy Janssens (Bel) Corendon — Circus

 

0:00:13

 

 

4

 

Bauke Mollema (Ned) Trek — Segafredo

 

 

 

 

5

 

Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First

 

0:00:19

 

 

6

 

Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First

 

0:00:20

 

 

7

 

Yoann Paillot (Fra) St Michel — Auber 93

 

0:00:23

 

 

8

 

Fabio Felline (Ita) Trek — Segafredo

 

0:00:30

 

 

9

 

Valentin Madouas (Fra) Groupama — FDJ

 

 

 

 

10

 

Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles

 

0:00:32

 

 

11

 

Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie

 

0:00:35

 

 

12

 

Thibault Guernalec (Fra) Team Arkea — Samsic

 

 

 

 

13

 

Romain Seigle (Fra) Groupama — FDJ

 

 

 

 

14

 

Anthony Turgis (Fra) Direct Energie

 

0:00:38

 

 

15

 

Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale

 

0:00:39

 

 

16

 

Quentin Pacher (Fra) Vital Concept — B&B Hotels

 

 

 

 

17

 

Thomas Degand (Bel) Wanty — Gobert Cycling Team

 

0:00:43

 

 

18

 

Mads Pedersen (Den) Trek — Segafredo

 

 

 

 

19

 

Stijn Devolder (Bel) Corendon — Circus

 

 

 

 

20

 

Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom — RusVelo

 

0:00:46

 

 

21

 

Cyril Gautier (Fra) Vital Concept — B&B Hotels

 

0:00:47

 

 

22

 

Lawrence Warbasse (Usa) Ag2r La Mondiale

 

 

 

 

23

 

Aimé De Gendt (Bel) Wanty — Gobert Cycling Team

 

 

 

 

24

 

Marc Sarreau (Fra) Groupama — FDJ

 

 

 

 

25

 

Jérôme Cousin (Fra) Direct Energie

 

0:00:50

 

 

26

 

Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko — Marseille Provence

 

 

 

 

27

 

Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis Solutions Crédits

 

0:00:51

 

 

28

 

Bryan Coquard (Fra) Vital Concept — B&B Hotels

 

0:00:53

 

 

29

 

Samuel Leroux (Fra) Natura4Ever — Roubaix Lille Métropole

 

0:00:55

 

 

30

 

Bruno Armirail (Fra) Groupama — FDJ

 

 

 

 

31

 

Maxime Monfort (Bel) Lotto — Soudal

 

 

 

 

32

 

Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles

 

0:00:56

 

 

33

 

Brice Feillu (Fra) Team Arkea — Samsic

 

0:00:57

 

 

34

 

Julius Van Den Berg (Ned) EF Education First

 

0:00:58

 

 

35

 

Joseph Lloyd Dombrowski (Usa) EF Education First

 

 

 

 

36

 

Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles

 

0:00:59

 

 

37

 

Sander Armée (Bel) Lotto — Soudal

 

 

 

 

38

 

Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale

 

0:01:00

 

 

39

 

Loïc Vliegen (Bel) Wanty — Gobert Cycling Team

 

 

 

 

40

 

Sean Bennett (Usa) EF Education First

 

0:01:01

 

 

41

 

Alex Kirsch (Lux) Trek — Segafredo

 

0:01:02

 

 

42

 

Alexis Guerin (Fra) Delko — Marseille Provence

 

 

 

 

43

 

Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen — Baloise

 

 

 

 

44

 

Marco Mathis (Ger) Cofidis Solutions Crédits

 

 

 

 

45

 

Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Cycling Academy

 

0:01:03

 

 

46

 

Julien Bernard (Fra) Trek — Segafredo

 

0:01:04

 

 

47

 

Pierre Rolland (Fra) Vital Concept — B&B Hotels

 

0:01:06

 

 

48

 

Jasper Stuyven (Bel) Trek — Segafredo

 

 

 

 

49

 

Jonas Rickaert (Bel) Corendon — Circus

 

0:01:07

 

 

50

 

Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles

 

0:01:08

 

 

51

 

Edward Theuns (Bel) Trek — Segafredo

 

 

 

 

52

 

Antoine Duchesne (Can) Groupama — FDJ

 

0:01:09

 

 

53

 

Morné Van Niekerk (Rsa) St Michel — Auber 93

 

 

 

 

54

 

Kevin Le Cunff (Fra) St Michel — Auber 93

 

0:01:10

 

 

55

 

Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale

 

 

 

 

56

 

Romain Combaud (Fra) Delko — Marseille Provence

 

 

 

 

57

 

Elie Gesbert (Fra) Team Arkea — Samsic

 

0:01:11

 

 

58

 

Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale

 

 

 

 

59

 

Sacha Modolo (Ita) EF Education First

 

0:01:12

 

 

60

 

Kévin Ledanois (Fra) Team Arkea — Samsic

 

0:01:13

 

 

61

 

Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits

 

 

 

 

62

 

Paul Ourselin (Fra) Direct Energie

 

0:01:14

 

 

63

 

Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale

 

 

 

 

64

 

Anton Vorobyev (Rus) Gazprom — RusVelo

 

 

 

 

65

 

Artem Nych (Rus) Gazprom — RusVelo

 

0:01:15

 

 

66

 

Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen — Baloise

 

0:01:17

 

 

67

 

Paolo Baccio (Ita) Team Colpack

 

0:01:19

 

 

68

 

Brian Van Goethem (Ned) Lotto — Soudal

 

0:01:22

 

 

69

 

Alexander Cataford (Can) Israel Cycling Academy

 

 

 

 

70

 

Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie

 

0:01:23

 

 

71

 

Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen — Baloise

 

 

 

 

72

 

François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale

 

0:01:24

 

 

73

 

Urko Berrade Fernandez (Esp) Euskadi Basque Country — Murias

 

0:01:25

 

 

74

 

Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen — Baloise

 

0:01:27

 

 

75

 

Julien Trarieux (Fra) Delko — Marseille Provence

 

0:01:28

 

 

76

 

Alexander Porsev (Rus) Gazprom — RusVelo

 

0:01:29

 

 

77

 

Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy

 

0:01:31

 

 

78

 

Nicolas Baldo (Fra) St Michel — Auber 93

 

 

 

 

79

 

Davide Rebellin (Ita) Sovac

 

0:01:32

 

 

80

 

Rémy Mertz (Bel) Lotto — Soudal

 

0:01:33

 

 

81

 

Mikel Aristi Gardoki (Esp) Euskadi Basque Country — Murias

 

0:01:34

 

 

82

 

Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen — Baloise

 

 

 

 

83

 

Romain Hardy (Fra) Team Arkea — Samsic

 

0:01:35

 

 

84

 

Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country — Murias

 

0:01:37

 

 

85

 

Anthony Maldonado (Fra) St Michel — Auber 93

 

0:01:38

 

 

86

 

Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko — Marseille Provence

 

 

 

 

87

 

Tom Dernies (Bel) Natura4Ever — Roubaix Lille Métropole

 

0:01:39

 

 

88

 

Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen — Baloise

 

0:01:40

 

 

89

 

Kévin Réza (Fra) Vital Concept — B&B Hotels

 

0:01:41

 

 

90

 

Zico Waeytens (Bel) Cofidis Solutions Crédits

 

0:01:42

 

 

91

 

Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom — RusVelo

 

 

 

 

92

 

Pierre Idjouadiene (Fra) Natura4Ever — Roubaix Lille Métropole

 

0:01:45

 

 

93

 

Niccolò Bonifazio (Ita) Direct Energie

 

 

 

 

94

 

Eduard-Michael Grosu (Rou) Delko — Marseille Provence

 

0:01:46

 

 

95

 

Alessandro Covi (Ita) Team Colpack

 

0:01:47

 

 

96

 

Lukas Spengler (Sui) Wallonie Bruxelles

 

 

 

 

97

 

Dries De Bondt (Bel) Corendon — Circus

 

0:01:48

 

 

98

 

Mickaël Delage (Fra) Groupama — FDJ

 

 

 

 

99

 

Ivan Rovny (Rus) Gazprom — RusVelo

 

0:01:50

 

 

100

 

Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Crédits

 

 

 

 

101

 

Maxence Moncassin (Fra) Amore & Vita — Prodir

 

0:01:51

 

 

102

 

Lawrence Naesen (Bel) Lotto — Soudal

 

0:01:52

 

 

103

 

Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy

 

0:01:53

 

 

104

 

Alo Jakin (Est) St Michel — Auber 93

 

0:01:55

 

 

105

 

Julien Morice (Fra) Vital Concept — B&B Hotels

 

 

 

 

106

 

Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept — B&B Hotels

 

 

 

 

107

 

Andrea Toniatti (Ita) Team Colpack

 

0:01:58

 

 

108

 

Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis Solutions Crédits

 

0:01:59

 

 

109

 

Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty — Gobert Cycling Team

 

0:02:01

 

 

110

 

August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy

 

 

 

 

111

 

Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen — Baloise

 

0:02:02

 

 

112

 

Yoann Offredo (Fra) Wanty — Gobert Cycling Team

 

0:02:03

 

 

113

 

Angelo Tulik (Fra) Direct Energie

 

0:02:05

 

 

114

 

Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko — Marseille Provence

 

0:02:08

 

 

115

 

Maxime Daniel (Fra) Team Arkea — Samsic

 

0:02:09

 

 

116

 

Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy

 

0:02:10

 

 

117

 

Roy Jans (Bel) Corendon — Circus

 

 

 

 

118

 

Otto Vergaerde (Bel) Corendon — Circus

 

0:02:14

 

 

119

 

Tony Hurel (Fra) St Michel — Auber 93

 

 

 

 

120

 

Giulio Masotto (Ita) Team Colpack

 

0:02:18

 

 

121

 

Enzo Wouters (Bel) Lotto — Soudal

 

 

 

 

122

 

Igor Boev (Rus) Gazprom — RusVelo

 

0:02:20

 

 

123

 

Ander Barrenetxea Uriarte (Esp) Euskadi Basque Country — Murias

 

0:02:26

 

 

124

 

Viesturs Luksevics (Lat) Amore & Vita — Prodir

 

0:02:30

 

 

125

 

Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country — Murias

 

 

 

 

126

 

Emiel Vermeulen (Bel) Natura4Ever — Roubaix Lille Métropole

 

0:02:33

 

 

127

 

Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Esp) Euskadi Basque Country — Murias

 

0:02:41

 

 

128

 

Thomas Vaubourzeix (Fra) Natura4Ever — Roubaix Lille Métropole

 

 

 

 

129

 

Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita — Prodir

 

0:02:44

 

 

130

 

Kenny Dehaes (Bel) Wallonie Bruxelles

 

 

 

 

131

 

Samy Aurignac (Fra) Sovac

 

0:02:53

 

 

132

 

Christophe Masson (Fra) Natura4Ever — Roubaix Lille Métropole

 

0:03:00

 

 

133

 

Bram Welten (Ned) Team Arkea — Samsic

 

 

 

 

134

 

Pierre Barbier (Fra) Natura4Ever — Roubaix Lille Métropole

 

0:03:02

 

 

135

 

Luca Colnaghi (Ita) Team Colpack

 

0:03:19

 

 

DNS

 

Sergio Rodriguez Reche (Esp) Euskadi Basque Country — Murias

 

 

 

 

DNS

 

Jalel Duranti (Ita) Team Colpack

 

 

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here