Домой Новости России Вуэльта провинции Сан-Хуан-2019. Этап 1

Вуэльта провинции Сан-Хуан-2019. Этап 1

Вуэльта провинции Сан-Хуан-2019. Этап 1
 

San Juan – Pocito, 159,1 км

 

 

1

 

Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates

 

3:50:12

 

 

2

 

Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural-Seguros RGA

 

 

 

 

3

 

Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe

 

 

 

 

4

 

Luca Pacioni (Ita) Neri-Sottoli-Selle Italia-KTM

 

 

 

 

5

 

Alvaro Hodeg (Col) Deceuninck-QuickStep

 

 

 

 

6

 

Rudy Barbier (Fra) Israel Cycling Academy

 

 

 

 

7

 

Ricardo Escuela (Arg) A.C.A Virgen de Fatima

 

 

 

 

8

 

Mark Cavendish (Gbr) Dimension Data

 

 

 

 

9

 

Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe

 

 

 

 

10

 

Manuel Belletti (Ita) Androni Giacattoli-Sidermec

 

 

 

 

11

 

Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal

 

 

 

 

12

 

Kevin Castro (Arg) Municipalidad de Rawson

 

 

 

 

13

 

Nelson Soto (Col) Caja Rural-Seguros RGA

 

 

 

 

14

 

Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe

 

 

 

 

15

 

Weimar Roldan (Col) Medellin

 

 

 

 

16

 

Imerio Cima (Ita) Nippo Vinia-Fantini-Faiz

 

 

 

 

17

 

Tommaso Fiaschi (Ita) Beltramitsa Hoppla PF

 

 

 

 

18

 

Ottavio Dotti (Ita) Beltramitsa Hoppla PF

 

 

 

 

19

 

Aleksandr Grigorev (Rus) Sporting Tavira

 

 

 

 

20

 

Riccardo Minali (Ita) Israel Cycling Academy

 

 

 

 

21

 

Alonso Gamero (Per) Peru

 

 

 

 

22

 

Laureano Rosas (Arg) Asociacon Civil Mardan

 

 

 

 

23

 

Simone Velasco (Ita) Neri-Sottoli-Selle Italia-KTM

 

 

 

 

24

 

Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates

 

 

 

 

25

 

Matus Stocek (Svk) Beltramitsa Hoppla PF

 

 

 

 

26

 

Robigzon Oyola (Col) Medellin

 

 

 

 

27

 

Orlando Garibay (Mex) Mexico

 

 

 

 

28

 

Luis Villalobos (Mex) Mexico

 

 

 

 

29

 

Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates

 

 

 

 

30

 

Winner Anacona (Col) Movistar Team

 

 

 

 

31

 

German Tivani (Arg) A.C.A Virgen de Fatima

 

 

 

 

32

 

Ruben Ramos (Arg) Argentina

 

 

 

 

33

 

Dayer Quintana (Col) Neri-Sottoli-Selle Italia-KTM

 

 

 

 

34

 

Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-QuickStep

 

 

 

 

35

 

Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team

 

 

 

 

36

 

Alejandro Marque (Esp) Sporting Tavira

 

 

 

 

37

 

Edoardo Zardini (Ita) Neri-Sottoli-Selle Italia-KTM

 

 

 

 

38

 

Oscar Sevilla (Esp) Medellin

 

 

 

 

39

 

Jorge Arcas (Esp) Movistar Team

 

 

 

 

40

 

Felix Nodarse (Cub) Cuba

 

 

 

 

41

 

Gino Mader (Sui) Dimension Data

 

 

 

 

42

 

Oscar Bazan (Arg) Start Cycling Team

 

 

 

 

43

 

Nairo Quintana (Col) Movistar Team

 

 

 

 

44

 

Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep

 

 

 

 

45

 

Tiago Machado (Por) Sporting Tavira

 

 

 

 

46

 

Alain Quispe (Per) Peru

 

 

 

 

47

 

Ruben) Rojas (Arg) Municipalidad de Pocito

 

 

 

 

48

 

Yans Carlos Arias (Cub) Cuba

 

 

 

 

49

 

José Mendes (Por) Sporting Tavira

 

 

 

 

50

 

Ignacio Espinoza (Chi) Start Cycling Team

 

 

 

 

51

 

Agustin Fraysse (Arg) Argentina

 

 

 

 

52

 

Felix Grobschartner (Aut) Bora-Hansgrohe

 

 

 

 

53

 

Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal

 

 

 

 

54

 

Efren Santos (Mex) Mexico

 

 

 

 

55

 

Matteo Montaguti (Ita) Androni Giacattoli-Sidermec

 

 

 

 

56

 

Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates

 

 

 

 

57

 

Anderson Maldonado (Uru) Uruguay

 

 

 

 

58

 

Filippo Conca (Ita) Biesse Carrera

 

 

 

 

59

 

Maximiliano Navarrete (Arg) Argentina

 

 

 

 

60

 

Jose Reyes (Arg) Municipalidad de Pocito

 

 

 

 

61

 

Enzo Moyano (Arg) Municipalidad de Pocito

 

 

 

 

62

 

Sebastian Castaño (Col) Beltramitsa Hoppla PF

 

 

 

 

63

 

Carlos Barbero (Esp) Movistar Team

 

 

 

 

64

 

Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe

 

 

 

 

65

 

Leandro Messineo (Arg) Asociacon Civil Mardan

 

 

 

 

66

 

Rene Corella (Mex) Start Cycling Team

 

 

 

 

67

 

Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal

 

 

 

 

68

 

Jon Irisarri (Esp) Caja Rural-Seguros RGA

 

 

 

 

69

 

Cesar Garate (Per) Peru

 

 

 

 

70

 

Tommaso Bramati (Ita) Biesse Carrera

 

 

 

 

71

 

Damiano Cima (Ita) Nippo Vinia-Fantini-Faiz

 

 

 

 

72

 

Julen Amezqueta (Esp) Caja Rural-Seguros RGA

 

 

 

 

73

 

Raul Colombo (Ita) Biesse Carrera

 

 

 

 

74

 

Renato Tapia (Per) Peru

 

 

 

 

75

 

Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data

 

 

 

 

76

 

Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe

 

 

 

 

77

 

Leonardo Rodriguez (Arg) Asociacon Civil Mardan

 

 

 

 

78

 

Nicola Toffali (Ita) Sporting Tavira

 

 

 

 

79

 

Giovanni Visconti (Ita) Neri-Sottoli-Selle Italia-KTM

 

 

 

 

80

 

Hideto Nakane (Jpn) Nippo Vinia-Fantini-Faiz

 

 

 

 

81

 

Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giacattoli-Sidermec

 

 

 

 

82

 

Victor Arroyo (Arg) Argentina

 

 

 

 

83

 

Conor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy

 

 

 

 

84

 

Jairo Rios (Arg) Argentina

 

 

 

 

85

 

Facundo Cattapan (Arg) Municipalidad de Rawson

 

 

 

 

86

 

Dario Diaz (Arg) Asociacon Civil Mardan

 

 

 

 

87

 

Miguel Florez (Col) Androni Giacattoli-Sidermec

 

 

 

 

88

 

André Gonzáles (Per) Peru

 

 

 

 

89

 

Daniel Diaz (Arg) Municipalidad de Pocito

 

 

 

 

90

 

Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giacattoli-Sidermec

 

 

 

 

91

 

Emiliano Contreras (Arg) Asociacon Civil Mardan

 

 

 

 

92

 

Robert Mendez (Uru) Uruguay

 

 

 

 

93

 

Julien Vermote (Bel) Dimension Data

 

 

 

 

94

 

Alberto Amici (Ita) Biesse Carrera

 

 

 

 

95

 

Francisco Monte (Arg) Asociacon Civil Mardan

 

 

 

 

96

 

Oscar Gomez (Arg) A.C.A Virgen de Fatima

 

 

 

 

97

 

Lauro Cesar Mouro (Bra) Brasil

 

 

 

 

98

 

Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Neri-Sottoli-Selle Italia-KTM

 

 

 

 

99

 

Ricardo Paredes (Chi) Chile

 

 

 

 

100

 

Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team

 

 

 

 

101

 

Antonio Fagundez (Uru) Uruguay

 

 

 

 

102

 

Sebastian Cianci (Arg) Argentina

 

 

 

 

103

 

Wilson Pena (Col) Beltramitsa Hoppla PF

 

 

 

 

104

 

Diego Rodriguez (Uru) Uruguay

 

 

 

 

105

 

Sergio Pardilla (Esp) Caja Rural-Seguros RGA

 

 

 

 

106

 

Gabriel Juarez (Arg) Municipalidad de Rawson

 

 

 

 

107

 

Luciano Montivero (Arg) A.C.A Virgen de Fatima

 

 

 

 

108

 

Cesar Paredes (Col) Medellin

 

 

 

 

109

 

Cristhian Montoya (Col) Medellin

 

 

 

 

110

 

Eduardo Corte (Mex) Mexico

 

 

 

 

111

 

Mauricio Graziani (Arg) Municipalidad de Rawson

 

 

 

 

112

 

Cristian Rodriguez (Esp) Caja Rural-Seguros RGA

 

 

 

 

113

 

Magno Do Prado (Bra) Brasil

 

 

 

 

114

 

Danilo Wyss (Sui) Dimension Data

 

 

 

 

115

 

Daniel Zamora (Arg) A.C.A Virgen de Fatima

 

 

 

 

116

 

Ivan Santaromita (Ita) Nippo Vinia-Fantini-Faiz

 

 

 

 

117

 

Higiño Lucero (Arg) Municipalidad de Rawson

 

 

 

 

118

 

Eduardo Villanueva (Arg) Start Cycling Team

 

 

 

 

119

 

Cristopher Mansilla (Chi) Chile

 

 

 

 

120

 

Royner Navarro (Per) Peru

 

 

 

 

121

 

Juan Melivillo (Arg) Municipalidad de Pocito

 

 

 

 

122

 

Alejandro Osorio (Col) Nippo Vinia-Fantini-Faiz

 

 

 

 

123

 

Fabio Duarte (Col) Medellin

 

 

 

 

124

 

Ruben Acosta (Col) Nippo Vinia-Fantini-Faiz

 

 

 

 

125

 

Luiz Morosini (Bra) Brasil

 

 

 

 

126

 

Pedro Portuondo (Cub) Cuba

 

 

 

 

127

 

Andre Gohr (Bra) Brasil

 

 

 

 

128

 

Nahuel Soares (Uru) Uruguay

 

 

 

 

129

 

Diego Jamen (Uru) Uruguay

 

 

 

 

130

 

Bernardo Leon (Bol) Start Cycling Team

 

 

 

 

131

 

Tom Bohli (Sui) UAE Team Emirates

 

 

 

 

132

 

Petr Vakoc (Cze) Deceuninck-QuickStep

 

 

 

 

133

 

Rasmus Tiller (Nor) Dimension Data

 

 

 

 

134

 

Mattia Frapporti (Ita) Androni Giacattoli-Sidermac

 

 

 

 

135

 

Stan Dewulf (Bel) Lotto Soudal

 

 

 

 

136

 

Hamish Schreurs (Nzl) Israel Cycling Academy

 

 

 

 

137

 

Antonio Cabrera (Chi) Chile

 

 

 

 

138

 

Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy

 

 

 

 

139

 

Alejandro Parra (Cub) Cuba

 

 

 

 

140

 

Freddy Gonzales (Bol) Start Cycling Team

 

 

 

 

141

 

Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal

 

 

 

 

142

 

Matthias Brändle (Aut) Israel Cycling Academy

 

 

 

 

143

 

Ignacio Prado (Mex) Mexico

 

 

 

 

144

 

Pedro Gordillo (Arg) Municipalidad de Rawson

 

 

 

 

145

 

Miguel Alvarez (Mex) Mexico

 

 

 

 

146

 

Hector Lucero (Arg) Municipalidad de Pocito

 

 

 

 

147

 

Guillermo Brunetta (Arg) Asociacon Civil Mardan

 

 

 

 

148

 

Diego Ferryra (Chi) Chile

 

 

 

 

149

 

Felipe Peñaloza (Chi) Chile

 

 

 

 

150

 

Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal

 

 

 

 

151

 

Giovanni Pedretti (Ita) Biesse Carrera

 

 

 

 

152

 

Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates

 

 

 

 

153

 

Adrian Richeze (Arg) A.C.A Virgen de Fatima

 

 

 

 

154

 

Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep

 

 

 

 

155

 

Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck-QuickStep

 

 

 

 

156

 

Gerardo Tivani (Arg) Municipalidad de Pocito

 

 

 

 

157

 

Matteo Furlan (Ita) Beltramitsa Hoppla PF

 

0:00:21

 

 

158

 

Leandro Velardez (Arg) A.C.A Virgen de Fatima

 

 

 

 

159

 

Sergio J. Aguirre (Arg) Municipalidad de Rawson

 

0:01:24

 

 

160

 

Alessandro Ferreira (Bra) Brasil

 

0:04:22

 

 

161

 

Jose Martinez (Arg) Argentina

 

0:04:37

 

 

162

 

Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting Tavira

 

0:06:55

 

 

163

 

Michel Piccot (Ita) Biesse Carrera

 

0:23:12

 

 

164

 

Emilio Perez (Cub) Cuba

 

0:24:00

 

 

165

 

Leandro Marcos (Cub) Cuba

 

 

 

 

166

 

Wolfgang Hipolito (Bra) Brasil

 

0:30:04

 

 

167

 

Edison Bravo (Chi) Chile

 

 

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here